Zajímavé grafické editory, které nepotřebujete instalovat

Existuje mnoho online nástrojů, které jsou přístupné přímo z vašeho prohlížeče a umožňují vám rychle a snadno upravit obrázky, navrhnout grafiku nebo dokonce vytvořit komplexní ilustraci. V tomto článku se podíváme na několik zajímavých grafických editorů, které nepotřebujete instalovat na vaše zařízení.

photopea

Photopea je výkonný online editor, který překvapí svým rozhraním a funkcemi podobnými Adobe Photoshopu. Umožňuje editaci PSD souborů, práci s vrstvami, maskami a dokonce podporuje smart objekty. S Photopea můžete provádět komplexní úpravy fotografií i návrhy grafik, a to vše bez potřeby jakékoli instalace.

graphite.rs

Graphite je vektorový grafický editor, který kompletně běží ve vašem prohlížeči. Jeho kompozice je založená na uzlech (nodes), které vám umožňují aplikovat efekty na fotografie a společně tvořit umění s generativní AI - umožňuje totiž propojení se Stable Diffusion.

figma

Figma je přední nástroj pro kolaborativní design, který se používá k vytváření smysluplných produktů, nicméně dá se velmi rychle a jednoduše použít k vytváření a editaci vektorových obrázků, ikon nebo kreseb.

sumopaint

Sumopaint je skvělým nástrojem pro ty, kteří se chtějí věnovat digitálnímu malířství. Nabízí rozmanité a netradiční kreslící nástroje, širokou paletu štětců a podporuje práci s vrstvami. Tento editor je vhodný pro začínající umělce i pokročilé designéry.

pixlr

Pixlr je rodina webových aplikací pro úpravy obrázků, která obsahuje jak jednoduché nástroje (Pixlr X), tak i pokročilé možnosti (Pixlr E). Díky svému uživatelsky přívětivému rozhraní a podpoře vrstev je Pixlr skvělým výchozím bodem pro ty, kdo chtějí rychle upravit obrázek nebo vytvořit něco jedinečného prakticky instantně v prohlížeči.

remove.bg

Remove.bg je webová služba, která umožňuje uživatelům automaticky odstranit pozadí z obrázků během 5 sekund jediným kliknutím. Díky pokročilé AI technologii můžete výrazně zkrátit čas potřebný na úpravu obrázků. Ať už chcete udělat pozadí průhledné (PNG) nebo přidat bílé pozadí k fotce, remove.bg to umožňuje.

vectr

Vectr je výkonný, ale přesto snadno použitelný editor vektorové grafiky, který umožňuje vytvářet čisté a přesné vektory, loga a ilustrace, které jsou škálovatelné bez ztráty kvality. 

V dnešní době, kdy je většina naší práce a tvořivosti přenesena do digitálního světa, je obrovskou výhodou mít k dispozici nástroje, které jsou přístupné přímo z webového prohlížeče bez nutnosti jakékoliv instalace. 

Využití těchto nástrojů může znamenat nejen úsporu času a zdrojů, ale také otevření dveří k novým možnostem tvorby a spolupráce. Ať už potřebujete rychle upravit fotografii, vytvořit vektorovou grafiku, nebo odstranit pozadí obrázku, online grafické editory jsou rychlé a instantním řešení.